Eğlenceli Sohbet Konuları

sohbet odaları

Sohbet ederken eğlenceli konuları nasıl bulabilirsiniz? Bazen sevdiğiniz veya muhabbet etmekten hoşlandığınız insanlarla konuşurken konu bulmakta zorlanabilirsiniz. Telefon ekranına bakakaldığınız ve tıkanan konuşmalar için eğlenceli konular bulmak ve bunları devam ettirebilmek zor olabilir. Birkaç kilit konuyla ve yöntemle bunu kolayca aşabilirsiniz. Aslında konu açmanın o kadar zor olmadığını bu yazımızda görebilirsiniz! Tavanı ve duvarı izlemeleri bir kenara bırakabilirsiniz.

İlginç Sohbet Konuları Neler?

Tıkanan Sohbetiniz İçin İlginç Konular

Tıkanan konuşmalarınız için derlenen bu konular ile bir konu bir diğerini bile açabilir. Böylece sevdiğiniz insanla geçirebileceğiniz birbirinden özel dakikalar olacaktır.

1.Şu An Bulunulan Konumda Olunmasa Ne Yapılırdı?

Bu sizin çalıştığınız iş olabilir veya okuduğunuz okul/bölüm olabilir. Bunu yapıyor olmasa idiniz ne yapardınız? Oldukça güzel bir sohbet konusu olabilir. Birçok güzel ve eğlenceli muhabbet konusunu da beraberinde getirebilir.

2.Aklıma Geldi Dediğiniz Meşhur İcatlar

Hani yeni bir şey çıkar ve “benim aklıma gelmişti bu!” dediğiniz o sonradan patlayıp giden icatlar olabilir. Bu da eğlenceli bir konu olarak değerlendirilebilir.

3.Gençliğinizde Hangi Yaşınıza Ne Öğüt Verirdiniz?

İnsan bazen geçmişe dönüp kendisine öğütler vermek ister. Genellikle 18’li 19’lu yaşlarda yapılan ancak yapılmaması gereken hatalara yönelik öğütler olabilir. 18 yaşında şunu yapmasaydım dediğin neler oldu? gibi konular da aranızdaki iletişimi şekillendirebilir.

4.Sizi Nelerin Heyecanlandırdığından Bahsedin

Yapacağınız konuşmalarda sizi nelerin heyecanlandırdığını söylemek ve paylaşmak konuşmanın akışını eğlenceli bir yerlere götürebilir. Karşı tarafa da bunu sorarak derin bir muhabbetin içerisinde girebilirsiniz.

5.Hayatta Mutlaka Denemek İstediğiniz Şeyler Neler?

Henüz deneyimlemediğiniz ancak deneyimlemek istediğiniz şeyler var mı? Bunu konuşmanıza dahil etmek oldukça sıra dışı bir konu akışı sağlayabilir.

6.Değiştirmek İstediğiniz Gelenekler Neler?

Değiştirmek istediğiniz gelenekleri konuşarak yine değişik bir muhabbetin kapılarını aralayabilirsiniz. Oldukça ilgi çekici bir konu seçimi olduğunu söyleyebiliriz.

7.Kırmızı Çizgiler

Karşı tarafın kırmızı çizgilerini öğrenerek işe konuşmayı daha derin yerlere götürebilirsiniz. Aslında bu biraz birbirinizi tanımak için de iyi bir adım olabilir.

8.Herkes Çok Sever Ancak Sen Nefret Edersin?

Herkesin çok sevdiği ancak senin nefret ettiğin bir şey vardır. Bunları konuşmak konuşmaya renk katabilir. Biraz sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz.

The following two tabs change content below.

Gözde Sayar

1991 Eskişehir doğumluyum. Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Özel bir okulda öğretmen olarak görev yapıyorum. Chat odalarına ilk olarak 2010 yılında girdim. Çeşitli blog sayfalarına ve web sitelerine içerik konusunda zaman zaman destek oluyorum.

Latest posts by Gözde Sayar (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin