En İyi Görüntülü Sohbet Siteleri

En iyi görüntülü sohbet siteleri hangileri? İnternet, yaşamımızın her yerinde.

Sosyal yaşamımızı dahi tümüyle kaplayan dijital dünya, yeni insanlarla tanışmak için de fırsatları beraberinde getiriyor.

İnsanlar gerek flört, gerek arkadaşlık ve gerekse yeni insanlar tanıyıp biraz kafa dağıtmak için soluğu sosyal paylaşım sitelerinde alıyor.

Eskiden text tabanlı IRC siteleri bayrağı elinde tutuyordu. Günümüzde ise görüntülü sohbet siteleri popülerliği ile zirveyi kaptırmıyor. Birçok insan karşısında canlı bir muhatap bulmayı tercih ediyor ve bu tarz sitelere veya uygulamalara yöneliyor.

Bu yazımızda sizler için en iyi görüntülü sohbet sitelerini ve uygulamalarını derledik. Siz de biraz geyik yapmak veya biraz olsun kafa dağıtmak için arkadaşlarınızla birlikte eğlenebileceğiniz bu siteleri ve uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Seçimler tamamen Kalp Chat editörlerince yapılmış olup bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. Varsa sizlerin de önerileri, yorumlara bırakabilirsiniz. Onlara da yazımızda yer verebiliriz.

Rastgele Görüntülü Sohbet İçin 5 Öneri
Rastgele görüntülü sohbet ; bir uygulama aracılığıyla, uygulamaları veya siteleri kullanan kişilerle random eşleşmeler ile görüntülü bir şekilde görüşebilmenizi sağlar. Hiç tanımadığınız insanlarla random bir şekilde eşleşerek eğlenceli dakikalar geçirmeniz mümkün oluyor. Burada random kavramı aslında biraz göreceli bir hâl alıyor. Çünkü, esasında random olarak karşınıza çıkan insanlar sizin özelleştirdiğiniz profil algısı üzerine eşleştiriliyor. Örneğin; yaş aralığı, cinsiyet vb. konularda uygulamaların izin verdiği ölçüde filtrelemeler uygulayabiliyorsunuz. Bu tarz uygulamaların başlıcaları aşağıda yer almaktadır:

1. Azar

azar görüntülü sohbet

Mobil cihazlar üzerinden kullanabileceğiniz Azar görüntülü sohbet , ücretsiz bir şekilde diğer insanlarla görüntülü sohbet yapmanıza imkân tanır. Kendi uygulama sayfasındaki verilere göre 140’dan fazla ülkede kullanılıyor ve 80 milyar kadar eşleşme yapılıyor. Tüm dünya tarafından kullanılıyor olması, yabancılarla görüntülü konuşma yapabilmenizi sağlıyor. Eğlence amacından ziyade, yabancı dilini geliştirmek isteyenler için de popüler bir seçenek hâlini alıyor. Ücretsiz olarak kullanılabilse de belirli özellikleri kullanabilmek için 2020 itibariyle 6 TL’den başlayan ve 1.330 TL’ye kadar varan üyelik fiyatlandırması bulunuyor.

 • Konum bilgisi paylaşabiliyorsunuz.
 • Cinsiyet ve bölge tercihi gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Arkadaş listesi oluşturabiliyorsunuz.
 • Yazarak mesajlaşabiliyorsunuz.
 • Anlık çeviri özelliği ile dilini bilmediğiniz kişilerle de kolayca anlaşabiliyorsunuz.

2. Omegla

omegle

Aslında, random görüntülü görüşmelerin başını çeken uygulamalardan ve sitelerden birisi de omegla oluyor. Rastgele konuşma yapmak için oluşturulan, anonim ve ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulama, kullanımı yasaklanan uygulamalardan. Ancak, Ome TV gibi türevi uygulamalarının hala piyasada yer aldığını söyleyebiliriz.

3. MatchAndTalk

matchandtalk görüntülü

Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama, Pegi 18, yani 18 yaş ve üzeri uygulamalar arasında yer alıyor. Tamamen yetişkinleri hedef alan ve arkadaşlık uygulaması olarak ortaya çıkan Matchandtalk, random görüntülü konuşabilmenizi sağlayan bir diğer uygulamadır. Mesajlaşma, sesli konuşma ve diğer birçok özelliği bünyesinde bulunduruyor.

 • Cep telefonu numarası veya eposta adresi ile kullanılabilir.
 • Ücretsiz üye olabilirsiniz.
 • Rastgele butonu yardımıyla birebir canlı olarak görüntülü konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz.
 • Çevrimdışı olarak uygulamayı kullanabilir ve okundu bilgisi alabilirsiniz.
 • Cinsiyet ve yaşa göre profil ayarlayabilirsiniz.
 • Arkadaş listesi oluşturabilirsiniz.

4. WeChat

wechat

WeChat, bundan bir 5 yıl önce oldukça popülerken günümüzde eskisi kadar popülerliğini koruyamıyor. Muhabbet edebilmenin yanı sıra haber okuyabileceğiniz ve eğlenceli oyunlar oynayabileceğiniz bir uygulamadır.

 • 500 kişiye kadar konuşma grubu oluşturabilirsiniz.
 • 9 kişiye kadar video arama grubu oluşturabilirsiniz.
 • Zaman kapsülü bulunuyor.
 • Özel çıkartma galerisi yer alıyor.
 • Kişisel akışınız ile anlık hikaye paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Gerçek zamanlı konum paylaşımı yapabilirsiniz.
 • 20 farklı dil desteği bulunmaktadır.

5. Holla

holla görüntülü

Dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp kaynaşabileceğiniz yeni uygulama Holla’ya merhaba deyin! 30 milyondan fazla kullanıcısıyla, zirveye tırmanan uygulamalardan biri halini alıyor.

 • Ücretsiz görüntülü konuşma
 • Sesli görüntülü sohbet
 • Birebir görüşmeler
 • Bölge ve cinsiyet seçimi yapabilirsiniz.
 • Güvenli iletişim

Ücretsiz Görüntülü Sohbet Siteleri Hangileri?

Holla, WeChat, Omegla/Ome TV veya MatchAndTalk gibi ücretsiz görüntülü sohbet uygulamalarını kullanabilirsiniz. Tumile, Yalla ve Who gibi uygulamalar ise bu uygulamaları takip ediyor. Abonelik sistemleri olsa da belirli sınırlar dahilinde tüm uygulamaları ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Görüntülü Mü? Yazışarak Mı?

Görüntülü konuşmalar yapmak, karşısında canlı kanlı bir insan görebilmek herkesin istediği şeylerden bir tanesidir. Herkes karşısında somut olarak görebildiği birini muhatap almak ister. Ancak zaman zaman görüntülü bir şekilde konuşmak yerine, yazışarak insanları tanımak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda metin tabanlı uygulamalar ve siteler, sizin işinize daha çok yarayacaktır. Sizin için oluşturmuş olduğumuz en iyi görüntülü sohbet siteleri listesinde göze çarpan bir diğer konu ise daha çok cinsel ve flört amaçlı kullanılıyor olmalarıdır. Günlük hayattan ve gündelik şeylerden konuşabileceğiniz insanlara rastlamanız zor olabilir. Ek olarak birden fazla konuşabileceğiniz insan sayısı kısıtlıdır ve her birini bulmanız gerekir. IRC chat plarformları ise bu uygulamaların aksine birden fazla insanla sanat, kültür, felsefe ve daha birçok şey hakkında konuşabilmenizi sağlar. Kalp Chat, bu genişliği size tanıyan ücretsiz bir chat sitesidir. Siz de hemen bağlanıp aramıza katılabilirsiniz! En iyi görüntülü sohbet siteleri yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin