Gün Batımı Etkisi Yaratan Dövmeler!

Dövmelerle aran nasıl? Aran güzel değilse bile sana bugün birbirinden özel çizgilere sahip dövmeleri gösterdikten sonra eminim ki çok iyi olacak! Birçoğumuz dövme yaptırmadan önce derin düşüncelere dalarız ve kararsızlıkların pençesine bırakırız kendimizi. Bunlardan hiçbiri değilse bile istediğimiz gibi bir dövme bulamamanın verdiği mutsuzluk da bizi esir alır. Sen bu işi yine bize bırak en iyisi! Çünkü gün batımı etkisi yaratan dövmeler burada!

Dövmenin Tarihçesinden Kısa Bir Anektod!

Hemen sıkılmayın! Bu anktod çok ama çok kısa olacak, yazar sözü! Dövmenin tarihçesi Mısırlılar’a dayanıyor esasında… Nasıl ki o güzellik sırlarının ve sağlıklı yaşamın sırlarını saklıyorlarsa, dövmeleri de yine onlar bulmuş anlaşılan. Bütün bunlar nasıl anlaşıldı? Tabii ki o Antik Mısır mumyaları bu verileri bize sağlıyor.

Gerçi tahmin etmek çok zor olmasa gerek, çünkü o vücutlarında bulunan birçok sembol ve yüzlerine yaptığı makyajlar da onların kendini ayırt etme yöntemi olarak sayılabilir. Bazı kesimlerde barbarlara has olarak nitelendirilmiş, bazı ülkelerde ve dinlerdeyse yasaklanmıştır. Günümüzde ise vücudumuzda görsel bir şölen olarak yerini ediniyor!

Dövme Modelleri Mi? Yine En Şık Çizgileri Biz Bulduk!

Sanki yaptıran kişinin iç dünyasına doğru çekiliyormuş hissi yaratır değil mi? Sarmal halindeki bu dövme kesinlikle sizi kendisine çekiyor!

Ayağına dövme yaptırmak isteyenler ve kedi severler içinse bir başka alternatif bu minik ve huzurlu, ayak kemiğinizde yerini edinmiş olan dövme yer alıyor. Nasıl da tatlı değil mi?

Sırt bölgesinde ve bel bölgesinde dövme yaptırmak da artık oldukça popüler hale gelen durumlardan bir tanesi. Ah çok da güzel duruyorlar! Sen de aşağıdakilerden bir tanesini yaptırmak istemez miydin?

Dördüncü resimde adeta Göksel’in Gittiğinde adlı parçası kulaklarda yer ediniyor. İçimde bir “kara orman” ah gittiğinde… Şarkılara konu olası bir dövme!

Ne de asil bir karga değil mi? Başındaki taçla adeta omzunuzun üzerinde bir hakimiyet sürüyor…

Ve daha naif bir duruş için biz kadınlar kadar hafif ve naif bir “tüy” dokunuşu…

Daha kadınsı olamazdı! Bacağında yerini edinen hançer biraz kadınsılık ve biraz da feminizm kokmuyor değil!

Dövmeyi bileğinde sevenler içinse şu üç resim iş görür diye düşünüyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin