Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

Sevgiliyle yapılacak aktiviteler için genellikle sıradan ilişki yaşayanların araştırma yapmayacağı düşünülür.

Sevgilinizle yapabilecek aktivite arayışınız ilişkinize renk katmak, sıradan etkinliklerden farklı bir şeyler yapma arzunuzdan dolayı olabilir. Bu nedenle bu anormal bir durum değildir.

Sizlere klasik olan sinemaya gidin, film izleyin, gün batımını seyredin gibi romantik ve klasik fikirlerle gelmeyeceğiz.

Benzer aktiviteler elbette ki herkesin aklına geliyordur. O halde orjinal olarak ne yapabiliriz?

Pandemi sürecinde sizlere vereceğimiz ilk tavsiyeler sanal ortamlar aracılığıyla olacaktır. Eminiz ki anında bir ön yargınız oluşacaktır fakat hemen ön yargılı olmayın.

Tavsiyelerimizi denedikten sonra sevgilinizle sanal ortamda zaman geçirmek nasıl bu kadar keyifli olabilir diyeceksiniz.Sevgiliyle Yapılacak En Eğlenceli Şeyler

Sanal ortamda sevgilinizle zaman geçirmek size farklı bir boyut katacak. Bildiğiniz üzere ikili ilişkiler çiftlere ve aile yapılarına göre birçok farklılıklar gösterebilir. Örneğin bir taraf sevgili ile beraber yaşamayı gayet normal görürken, başka bir çift için bu imkansız bir durum olabilir böylelikle sanal ortamda da zaman geçirmek sizin ilişki düzeyinize göre farklılık gösterecektir.
Partnerinizle beraber aktiviteye başlarken ortak yanlarınız da çok önemlidir. Ortak yönleriniz olması beraber bir şeye odaklanmanızı kuvvetlendirir ve aynı şekilde iletişiminizi de. Ortak yanlar olmasa dahi aranızdaki bağlarınız yeniliklere açık olma durumunuzu da etkiler. Örneğin sevmediğiniz, ön yargılı olduğunuz bir şeyi sırf sevgiliniz rica ediyor diye deneyebilir ve direkt “Ben yapmam!” demeyebilirsiniz. Bu sebeplerle her ne yaparsanız yapın, ilk olarak iletişiminizi her zaman kuvvetli tutmalısınız. Haydi neler yapabileceğimize bakalım.

Pandemide Sevgilizle Yapabileceğiniz En İyi 3 Aktivite

Pandemi süreci, çiftler için de oldukça zorlayıcı bir hâl alıyor. Sevgilinizle yapacağınız eğlenceli aktiviteler, bu noktada sizi bu süreci sorunsuz bir şekilde yürütebilme aşamasında destekliyor. Peki, neler yapabilirsiniz?

1.Sesli Sohbet

Sesli Sohbet

Sevgiliyle yapılacak aktiviteler için listemizin en başında sesli sohbet geliyor. Muhtemelen çok klasik gelecektir ve bahsedilen tüm ön yargılarınız burada kabaracaktır fakat bahsedilen durum bilgisayar için geçerli.
İkiniz de gününüzü bilgisayar başında geçiriyorsanız, aynı şeyleri yapmıyor dahi olsanız yan yanaymış gibi sürekli bir uygulama üzerinden iletişimde olmak emin olun ki tatlı olacaktır. Gün içinde iletişimin zayıf olması gece yatmadan az laflayıp uyumak bir yerden sonra ilişkiyi çıkmaza sokacaktır. Bu sebeple sürekli aktif olmak size iyi gelecektir.
Bağlantıyı ise hem masaüstü Telegram kurarak basitçe hem de whatsapp gibi bir uygulama kullanarak kurabilir ve  ciddi seviyede kaliteli bir görüşme  sağlayabilirsiniz. Ek olarak Discord ve Skype gibi araçlar da kullanabilirsiniz.
“Bize ne katacak?”diyecek olursanız, bu durum sevgilinizin yalnız başına internette nasıl zaman geçirdiği konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacak. Standart bir tanışma esnasında muhabbet ederken ilgi alanlarından bahsedilir ama bu ilgi alanlarına nerelerde zaman harcanıldığından, ilgi alanına yönelik neler yapıldığından pek bahsedilmez dolayısıyla aranızdaki bağın, seviyenin biraz daha pekişmesini sağlayacaktır. Farklı şeyler ile uğraşırken sürekli bir bilgi alışverişi yapmak da iki taraf için de bilgilendirici ve verimli olacaktır.

2.Eş Zamanlı Film İzleyin

netflix party

Film izleme önerisini küçümsediğimizi düşündünüz ve farklı öneriler bekliyordunuz. Oysaki bu film önerisi özellikle kış mevsimleri için ciddi anlamda seveceğiniz bir sevgiliyle yapılacak şeyler aktivitesinden biri olacak.
Kış ayında ve klasik filmlerdeki gibi cam kenarında bilgisayara erişiminiz mümkün ise yanınıza alacağınız kahveniz ve sevgilinizle bazı araçlar üzerinden anlık sesli iletişim de sağlayabildiğinizde cidden de tam anlamıyla bir birliktelik söz konusu olacaktır.
Dizi tutkunuz varsa bu durum size bağımlılık yapabilir. Dizileri kolay kolay bırakmak mümkün olmuyor ve beraber anlık tartışma imkanı olduğunda da tadından yenmez bir hal alacaktır.
Bu aktivite için şart olmamakla beraber Netflix Party eklentisi ile bağlantı sağlayabilirsiniz. Harici olarak zaten iletişim halinde olduğunuz için konuşarak aynı zamanda açtığınız filmi, diziyi başlatabilirsiniz?

3.Online Eğitimlere Katılın

online eğitim

Sevgiliyle yapılacak aktiviteler için farklı bir boyut kazandırmak isterseniz online eğitimler de sizler için iyi olacaktır.
İlk olarak üniversite ya da iş hayatı olarak aynı alanlar ile ilgileniyorsanız akademik eğitimler ve bu akademik eğitimler ile ilgili tartışmalar ilginizi kolayca çekecektir. Ek olarak akademik olmasa dahi katılabileceğiniz eğitimler, söyleşiler ya da paneller tarih, siyaset, spor, genel kültür alanlarında olabilir. Sürekli birbirinden farklı eğitimler ve etkinlikler ikiniz için de farklı bakış açısı kazandıracak ve bu bakış açılarını birbirinize aktardığınızda da daha da çeşitlilik oluşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin