Sohbet Ederken Karşıdakini Düşünmek

Her insan genel olarak sohbet ederken karşı tarafı az ya da çok olsun hayal eder. Kendisine bir yüz çizmeye çalışır. Beyninde bunu düşler. Tabi bu yüzünü daha önce hiç görmediğiniz birisiyle sohbet olurken düşünülmektedir. Tanıdığınız birisiyse eğer zaten, yine yüz mimiklerinin konuşurken nasıl olduğu konusunda beyninizde bir canlandırma olacaktır.

Chat sitelerinde chat yaparken karşı tarafı hep hayal ederiz. Düşünürüz ve genelde kafamızda iyi bir insan tiplemesi yaparız. Bir de bakarsın reel yaşamda o kişi hiç de hayal ettiğiniz gibi birisi çıkmaz. Beyniniz size sürekli olarak iyi düşün aradığın insan bu gibi ilhamlar verecektir. Ama bu ilhamların kaynağının boş olma ihtimali her zaman mevcuttur.

Sohbet Ederken Karşı Tarafı Düşünmeden Edememek

Anonim chat sitelerinde dahi böyle bir durum söz konusudur. En basit şekilde şöyle anlatalım. Öylesine alınmış bir nickten gelen mesajlaşmalarda bile, kafanızda hemen karşıdaki kişinin sureti ile ilgili hayaller oluşmaya başlar. Bu durum merak psikolojisi ile açıklanabilir.

Düşünceyi Sohbet Edilen Kişiye Geçirmek

Muhabbet anında tüm insanların istemeden de olsa yaptığı bir şey vardır. Düşünceleri karşı tarafa geçirmek. Bazen bu iyi yöndedir. Bazen kötü bir etkileşimdir. Düşünceler kötü ise, karşı tarafta bundan olumsuz şekilde etkilenecek ve ortamın gerilmesi ile son bulacaktır bu etkileşim durumu.

İstisnai şekilde düşüncesini karşı tarafa geçirmeme konusunda başarılı olan insanlar da mevcuttur. Bunlara muhabbet ustaları desek yeridir. Hakkınızda olumlu veya olumsuz düşünürler. Ama tam tersini yansıtabilirler. Bu tarz kişilerle konuşurken kelime oyunlarına maruz kalabilirsiniz. Bunu anlamak ise zaten başlı başına bir meseledir. Muhabbet ustalarının ağızları bir roman karakteri kadar akıcı olabilir.

Genel Olarak Sohbet Edilen Kişinin Hayali Nasıldır?

Muhabbet anında karşı tarafta konuşulan kişinin hayali genel anlamda kurtarıcı pozisyonundadır. Fizik arayan insan karşıdaki kişinin güzel veya yakışıklı olduğu konusunda hiç şüphe etmez. Karakter arayanlar ise, karşıdaki insana daima bir melek gözüyle bakarlar. Çünkü bunu onlara söyleyen bir iç ses mevcuttur. O iç ses ise, muhabbetimizin tamamını konu edinen ana düşünce gibi, karşıdaki kişiyi düşünmekle meşguldür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin