Sohbet Edilen Kişinin Kötü Çıkması

Bir insanı tanımak onun niyetinin güzelliği konusunda emin olmak yeryüzündeki en zor konudur. Herkes sohbet halinde olduğu o insanı gerçekten tanıdıklarını savunur. Bu insanın herkesi kendisi gibi görmesinden ve karşısındaki kişiye de öyle yaklaşmasından kaynaklanmaktadır. Bu tutum sizi kolaylıkla kötü insanlarla karşı karşıya bırakabilir.
Karşınızdaki kişi hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan iyi demek doğru değildir. Yeterli bilgiye erişim sağlamanın en kolay yolu bolca söyleşi gerçekleştirmektir. Muhabbet her zaman birini doğru tanıma konusunda yeterli değildir. Kişi konuşma gerçekleştirirken kendini size olmadığı biri gibi yansıtabilir. Karşıdaki kişinin iyi biri olduğuna inandırabilir. Bunu fark edememek bir suç değildir çünkü karşıdaki kişi kandırmayı seçmiştir.

Sanıldığı Gibi Çıkmayan İnsanın Verebileceği Zararlar Nasıl Engellenir?

Günlerce konuşulan, vakit geçirilen o insan aslında oldukça yanlış bir birey çıktığında öncelik olarak söylenen bütün sözlerin gözden geçirilmesi gerekir. Kişinin hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğu kavranır hale geldiğinde karşıdaki insanın sahip olduğu bu bilgileri ne şekilde kötüye kullanabileceği iyice düşünmeli ve buna göre kişinin kendisini hazırlaması gerekir. O kadarını yapmaz düşüncelerine giren kişinin her şeye kendini hazırlaması gerekir. Karşıdaki kişi hakkında iyi yönde oluşabilecek düşüncelere izin verilmemelidir. Sohbet halindeyken kendini yansıttığı karakteri iyice sorgulamak gerekir. Bahsedilen sorunların veya sırların kötü bir yönde kullanabilme ihtimali her zaman düşünülmesi gereken bir şeydir. Bu akıldan çıktığında oluşabilecek sorunları hayal etmek zor olmasa gerek. Mutlaka buna dikkat edilmelidir.

İşler Tehdit veya Şantaj Boyutuna Geldiğinde Neler Yapılmalıdır?

Herkesin gizli kalmasını istediği sırları vardır. Bu sırların açıldığı kişi çok da doğru kişi çıkmadığında yapabileceklerinden biri de sırlarla tehdit etmek ve bu şekilde karşıdaki kişinin hayatını yönlendirmesi mümkün hale gelecektir. Bu yönlendirmeyi sadece bir seferlik yaptığı düşüncesine kapılıp asla kabul edilmemelidir çünkü kabul edildiği anda kişinin karşılaşabileceği sorunlar meydana gelebilecektir. Karşıdaki kişi korkulduğunu fark ettiğinde bunu tekrarlamaktan ve yararlanmaktan çekinmeyecektir.

Sohbet sonrası sırrın büyüklüğü ortaya çıktığında alınacak hasar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yönlendirmeler kabul edildiğinde sırrın ortaya çıktığı esnada oluşabilecek kötü durumdan daha kötü bir hal oluşacaktır. Karşıdaki kişinin korkularla sömürmesine izin vermek, insanın hayatındaki iplerin karşı tarafa geçmesine sebebiyet verecektir. Böylelikle hayatın kontrolü ele zor alınacaktır.

2 Yorumlar

 1. Ahmet G

  15 Mart 2020 at 16:38

  of of of gercekten cok kotu bir durum, umarim kimsenin basina gelmez .s

  Cevapla
 2. Mehtap

  15 Mart 2020 at 16:18

  Sohbet edilen kötü çıkması gerçekten üzücü bir durum. Siz kendinizi o insana açmışken kötü niyetli ve yönlendirici, değiştirici tavırlar yıpratıcı olabiliyor. Sohbet edeceğiniz insanların hep iyi çıkması dileğiyle..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin