Sohbet Edilen Ünlü Kişiler

Ünlüler günlük yaşantımızda sık sık karşımıza çıkabildikleri gibi, sosyal medya aracılığıyla da ulaşılması hayli kolay bir durumdalar. Açıkçası geçtiğimiz yıllarda olmadığı kadar etkin bir şekilde ünlülerle etkileşim kurma fırsatına sahibiz artık. Peki, sohbet edilen ünlü kişiler nasıl tavırlar sergiliyorlar? Bu ünlü kişileri 3 grup altında toplayabiliriz.

Kibar Ama Mesafeli Olanlar

Bu da aslında olumlu olarak nitelendirebileceğimiz bir davranış. Günlük hayatta çoğu insanın tanımadığı insanlara karşı takınacağı tavır tam olarak bu olduğu için ünlüleri de bu konuda eleştirmemek gerekiyor. Ünlü olmak insanların oturma odalarına her akşam televizyon aracılığıyla misafir olmak anlamına geldiğinden bizzat tanınan kişiler gibi algılanıyor olmaları daha sıcak ve samimi davranışlar beklenmesine neden oluyor olsa da, onların tüm sevenlerini tek tek tanımasının imkansız olması nedeniyle muhabbet etmek üzere kendilerine ulaşıldığında kibar ama mesafeli olmaları gayet normal. Kaldı ki her insan her an mutlu ve konuşma gerçekleştirmeye hazır bir durumda olamaz. Özel hayatlarında veya iş hayatlarında canlarını sıkan konular olabileceğini de göz önünde bulundurmak, onlarında normal insanlar olduğunu unutmamak gerekli.

Sıcak ve seviyeli sohbet edenler

Açıkçası beklenenin aksine ünlülerimiz bu konuda çoğunlukla bu sınıfta kendilerine yer edinmiş durumdalar. Birçok ünlü hayranlarıyla karşılaştığında ya da sosyal medya üzerinden muhabbet etme fırsatı bulduğunda oldukça sıcak ve samimi tavırlar sergiliyorlar. Bunun ne kadarında yapmacık ne kadarında gerçekten samimi olduklarını sorgulamak niyet okumak olacaktır. Bu nedenle davranışın arkasındaki niyeti sorgulamaktansa gerçekleşen davranışı değerlendirmek daha doğru. Ünlülerimiz kendilerini seven, değer veren insanları bu konuda yüzüstü bırakmadıkları içinse büyük bir alkışı hak ediyorlar diyebiliriz. Ayrıca toplum içinde daha çok saygıyı hak ediyorlar.

Sert ve Soğuk Olanlar

Herkes kibar, sıcak ve samimi olmak zorunda değil elbette. Kişi, karakteri gereği daha soğuk ve sert bir mizaca sahip olabilir. Bu noktada sert ve soğuk olmakla kaba olmak arasındaki farkı iyi ayırt etmek gerekiyor. Kaba davranılmadığı sürece insanları yalnızca sert ve soğuk oldukları için yargılamak doğru olmayacaktır. Neyse ki ünlülerimiz arasında kaba olarak nitelendirilebilecek kişiler yok denecek kadar az. Bu konuda da beklenilen saygı ve verilen değeri fazlasıyla hak edenleri bulunuyor.

2 Yorumlar

 1. Onu

  9 Mart 2020 at 20:01

  Güzel ayrım olmuş şu ince çizgiyi atlamamak gerektiğini düşünmekteyim bu bahsedilen insanlar ile karşılaştığında insanların da kendileri gibi normal bir insan ile karşılaştığının farkında olmasını bilip ona göre diyaloglar kurması gerekmektedir. Her şeyin fazlası zarardir” ata sözünü hatırlatmış olayim..

  Cevapla
 2. Harun

  8 Mart 2020 at 03:59

  Ünlülerin çoğu kendini beğenmiş insanlar. Arada bazıları çıkıyor hayranlar ile sohbet edip, fotoğraf çektiriyorlar. Bazı ünlüleri tenzih ediyorum dediğiniz gibi.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin