Sohbet Edilirken Ailelerin Sevdiği Konular

Aileler, ailelerimiz. Birçok konuda konuşmaktan kaçınıyor ve açtığımız konulardan hoşnut olmayabiliyorlar. Fakat sohbet esnasında ailelerimizin konuşmaktan hoşnut olduğu konu başlıkları da mevcut. Peki, nelerdir bu muhabbet konuları?

Evlilik siteleri ile gelecek planları

Enteresan bir şekilde çocuklarının sevgilileri hakkında konuşmak hususunda ciddi rahatsızlık duyan ve bundan hoşnut olmayan aileler, söz konusu evlilik planları olduğu zaman içinde bulundukları diyalog hiç bitmesin isterler. Buradaki tek problem görüştüğünüz biri olmadan evlenmeyi nasıl başaracağınızı sizin bulmanız gerekliliğidir. İşi ailenize bırakarak görücü usulü evlilik kumarını oynamak istemiyorsanız, işler ciddi bir noktaya gelene kadar birlikteliklerinizi ailenizden mümkün mertebe saklamanız en doğrusu olabilir.
Zaten onlar da bunun bilincinde olacak ve durumu pek kurcalamak istemeyeceklerdir. Sonunda evlenmeye niyetiniz olduğuna dair yapacağınız en ufak bir konuşma ise ailenizin hayaller kurmasına, daha ortada somut bir adım dahi yokken torun beklemeye başlamasına neden olur. Şüphesiz bu konu ailelerimiz ile konuşurken en çok hoşnut olduğu konuların başında geliyor. Bunun için halihazırda birçok evlilik siteleri arasından birini seçmek çok zor değil.

Arkadaşlık siteleri ile kariyer planları

Hemen herkesin ailesi evlatlarının hayata geldiği günden itibaren tüm gücüyle, çalışma hayatında güzel noktalara gelerek geçim sıkıntısı yaşamayacağı ve kuracağı kendi ailesini geçindirmekte zorluk çekmeyeceği işleri olması için çabalar. Bu nedenle okulunuzu bitirip mesleğinizi elinize aldığınız andan itibaren yapacağınız tüm kariyer planlamaları aile arasında büyük bir sevinçle karşılanacak. Arkadaşlık sitesi ile mesleğinde deneyimli kişiler ile tanışıp, kariyer planlarınız hakkında yeterli bilgiye ulaşma imkana sahip olacaksınızdır.
Eşe, dosta ve akrabalara sizin başarılarınızdan, gelecek planlarınızdan gururla göğüsler kabartılarak bahsedilecektir. Bu planlarınızı abartmayarak gerçekçi hedeflere yönelmenizi ve potansiyel hayal kırıklıklarının önüne geçerek ailenizin üzülmesine neden olmamanızı tavsiye ediyoruz. Son olarak yatırım muhabbetlerini de belirtmekte fayda var. Yatırım derken paranızı borsada değerlendirmeniz kastedilmiyor. Ailelerimizin çoğu ciddi maddi sıkıntılar içerisinden bugüne gelmiş insanlar. Bu nedenle sizin kazandığınız parayı çarçur etmenizi izlemeye yürekleri dayanmayacaktır. İlk maaşınızdan itibaren geleceği düşünerek birikim yapmanızı, mümkünse gayrimenkul alarak paranızın değerini kaybetmesini önlemenizi ve başınızı sokacak kendinize ait bir eviniz olmasını beklerler.
Ailelerimiz bu ev alma planları karşısında öylesine hoşnut olurlar ki kendilerinden geçerler diyebiliriz. Sizi hemen bir ev kredisi taksitine sokarak paranızı faydalı bir iş için kullandığınızı görmek için can atarlar.

2 Yorumlar

 1. Kenan

  6 Mart 2020 at 07:49

  İsabetli bir paylaşım sağolun

  Cevapla
 2. Yummy

  6 Mart 2020 at 05:35

  Biz aileler cocuklarimiza karsi bu tarz sohbet etmeyi seviyoruz ancak muhabbetin de bazi sınırları olmali diye dusunuyorum. evlilik sitesi gibi yerlerde genclerimiz bulunmamali bence. arkadaslık siteleri daha kabul edilebilir,

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin