Sohbet Nasıl Açılır?

İnsanların birbirleriyle iletişim kurmalarının en iyi yolu birbirleriyle konuşmaktan geçer. Kişi yeni bir ortama veya daha önce hiç tanımadığı insanlar arasına girerken karşısında ki ile sohbet kurması gerekir. İki taraflı bu sohbet ilerlediğinde aradaki samimiyetin derecesine göre yakınlaşma olur ve sohbet de bir o kadar uzun olur.

Şöyle bir durum vardır ve öyle anlar gelir ki insanlar düşüncelerini karşı tarafa aktarırken sohbetin kesildiği anlar gelir. Kişi karşısındaki ile konuşmak ister ama nasıl bir sohbet kuracağının yolunu bulamaz ve bu yüzden de iletişim kesilmiş olur. Peki, insan karşısında ki insan ile konuşacağı konu bittiyse nasıl sohbet açabilir?

 

6 Maddede Sohbet Konusu Açmak

İlgisini Çekecek Sorular Sormak

Birçok insan kendisiyle ilgili konuşulmasından hoşlanır. Sohbet açmak veya sohbetinizi uzatmak istiyorsanız karşınızdakine onunla ilgili sorular sorun, unutmayın ki sohbeti siz açtınız ve sizin devam ettirmeniz gerekebilir. Bu sorulara cevapsız kalmayacak olan kişi sizinle konuşmaya devam edecek olup sizde sohbetinizi artırmış olursunuz.

Bulunduğunuz Yer İle İlgili Yorumda Bulunmak

Her ne ortamda olursanız olun, etrafınıza iyi bakın ne görüyorsunuz? Karşınızdakinin ilgisini çekecek, bulunduğunuz ortam ile ilgili yorumda bulunun. Bu yorumlar daha çok sohbet açmayı istediğiniz kişinin ilgisini çekecek türde olmalıdır.

Burcunu Öğrenerek Sohbet Açmak

Bunun için ilk önce burçlarla ilgili düşüncelerini öğrenmeniz gerekir. Eğer inandığını ve size ilgisi olduğunu söylerse anlayın ki bu burç konusu onu ilgilendiren bir konu. Sonra ki ilk işiniz hangi burç olduğunu öğrenmek olsun ve burcu ile ilgili özellikleri bilmeniz sohbet açmanıza yardımcı olacaktır.

Ona Bir Konuda Fikrini Sorun

Bu herhangi bir konu olabilir. Burada önemli olan sorduğunuz soruyla birlikte kendisine şu duyguları hissettirmenizdir; bu beni önemsiyor, duygularım ve ona vereceğim fikirler önemli gibi hissedeceğinden, sizinle konuşmayı isteyecek ve sizde amacınıza ulaşmış olacaksınız.

İyi Bir Dinleyici Olmak

Sürekli konuşan kişi sen olma. Yeri geldiğinde karşındaki kişiyi dinle ve sana bir şeyler anlattığında sağa sola bakmak yerine onun gözlerine bak. Ona seni dinliyorum algısını ver ve saygılı ol. Unutma ki iyi bir sohbet karşıdaki insanı iyi dinlemekten geçer.

Kendini Beğenmiş Olma

Bazı insanlar en iyisini ben bilirim, ben ne dersem doğrusu odur gibi kendini beğenmiş egolu bir tavırda konuşur. Bu tür konuşmaları kendinize saklamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Karşınızdaki kişi bu tarz konuşmaları sevmeyip sıkılacak ve bulunduğu ortamdan gitmek isteyecektir. Bu dikkatiniz sizin sohbetinizi uzatma konusunda önemli unsurlardan birisidir.

Bahsedilmiş olan bu tavsiyeler, karşınızdaki insan ile nasıl sohbet kurulur veya kurulan bu sohbeti ileriye taşımak için dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Gibi durumlardan bahsetmiş olduk. Bunlara uyarak sohbetinizi açıp, ilerisini bile getirebilirsiniz. Bunlar dikkate almanız gereken unsurların başında gelecek olup listeye farklı sohbet açma önerileri de eklenebilir.

6 Yorumlar

 1. SauerPipe

  22 Şubat 2020 at 22:14

  Sohbet Nasıl Açılır : Bknz: SauerPipe 😀

  Cevapla
 2. Khaleesi

  22 Şubat 2020 at 00:06

  Tüm maddeler aslında güzel bir sohbetin adımları olabilir. İki insan anlaştıktan sonra her türlü o iletişim kurulur

  Cevapla
 3. Güneş

  21 Şubat 2020 at 23:45

  Sohbet etmek için burç en ideal konulardan birisi sanırım. Astroloji ile ilgilenmeyen pek nadir insan var. Gerçi iyi bir dinleyici olmanın da güzel ve kaliteli sohbetleri beraberinde getirdiğine çok tanık oldum.

  Cevapla
 4. Aysun

  21 Şubat 2020 at 21:27

  kendiliğinden gelişen doğaçlama bir sohbet kadar keyiflisi yoktur. sohbet odalarınızda buna erişmek hiç zor değil. Güzel hizmet veriyorsunuz

  Cevapla
 5. Hakan

  20 Şubat 2020 at 22:50

  Gamze Hanım size bu yazınızda katılıyorum … tabi internet ortamı biraz yanıltıcı olabiliyor o bahsettiğiniz ufak çizgiyi yakalamak biraz zaman alabiliyor büyülü bir ortam sanal alem çünki çarpabiliyor insanları 30 saniye de aşık olanlar aşkından ölenler dostluk türküleri 🙂

  Cevapla
 6. Gamze

  20 Şubat 2020 at 22:30

  Bence iyi bir dinleyici olmak en önemlisi =) Dinledikçe insanları gözlemleme fırsatımız olur. Bu durum da konuşma, yazma ya da üslubundan insanların ne niyetle sohbet ettiğini daha iyi anlatır. Kendini beğenme konusu da önemli aslında özgüven ve kendini beğenme arasındaki ufak çizgiyi iyi belirlemek hayatın her alanında gerekli bir durum…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin