Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? Pek çoğumuzun isteyip yapamadığı veya uğraşıp çözemediği problemlerden bir tanesi de bu işlemdir. Kızgınlıkla, unutma isteğiyle veya telefon hafıza problemi sebebiyle silmek zorunda kaldığınız konuşmaları geri getirebilirsiniz. Whatsapp’da sildiğiniz mesajları geri getirmek için IOS ve Android cihazları için işlemler farklılık gösteriyor gibi dursa da temelde aynı adımları izlersiniz.
Günümüzde milyarlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı bu uygulama, size mesajlarınızı yedekleme imkânı tanır. Sağlanan bu yedekleme imkânı sayesinde, geçmiş konuşmalarınıza ulaşabiliyorsunuz. Mesajlarınızı geri getirmeden önce dikkat etmeniz gereken tek şey ise yedekleme özelliğinin aktif olup olmadığı oluyor. Eğer yedekleme özelliğiniz aktif ise mesajlarınızı oldukça kolay bir şekilde geri getirebilirsiniz. Eğer siz de whatsapp sohbet yedekleme hakkında tuhaf bilgiler duymak istiyorsanız yazıya devam etmelisiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Görme

Silinen mesajlarımı nasıl getirebilirim? Sorusu kafalarınızı kurcalıyorsa bunu IOS ve Android cihazlarınız için ayrı ayrı açıkladık. Böylece istediğiniz şeyi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme (IOS İçin)

Whatsapp silinen mesajları geri getirmek için (IOS cihanızı için); Whatsapp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği ‘ne gitmeniz gerekiyor. Daha sonra iCloud yedeğinizin var olduğunu doğrulamanız gerekir. (Yedekleme yaptığınızı doğrulamalısınız.)

-En son yedeklemelerinizin ne zaman oluştuğunu bu ekranda görebiliyor olmanız gerekir.
-Görebiliyorsanız, Whatsapp’ı silerek App Store üzerinden tekrar yüklemesini gerçekleştirin.
-Tekrar yükleme işleminin ardından, telefon numaranızı tekrar doğrulayın ve başta size anlatılan talimatları takip ederek konuşma geçmişinizi geri yükleyin.
*IOS için bu işlemin yapılabilmesi için Apple kimliğinizle oturum açmış olanız ve iCloud Drive’ınızın da aktif olması gerekir. Ek olarak gerekli iCloud hafızasına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Yedekleme işleminin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi ve geri yükleme yapılabilmesi için telefon numaralarının aynı olması gerekir.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme (Android İçin)

Android cihazınız içinse verilerinizin Google Drive veya yerel yedekleme üzerinde kaydının tutulması yeterli olabiliyor. Böylece yeni bir telefona veya mevcut telefonunuza tekrar eski konuşmaları yükleyebiliyorsunuz. Google Drive üzerinden yapacağınız geri yüklemelerde, geri yükelem işlemi için kullanılan telefon numarası ve Google hesabı önemli oluyor. Yedekleme işlemi yapılırken kullanılan telefon ve Google hesabı olmalıdır.

-Whatsapp’ı kaldırarak yeniden yüklemeniz gereklidir.
-Whatsapp’ın kurulumunu tamamladıktan sonra telefon doğrulama işlemi yapmalısınız.
-Mesajlaşma ve medyalarınızı Google Drive’dan geri yüklemek isteyip istemediğiniz size sorulduğunda GERİ YÜKLE seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
-Geri yükleme işleminin tamamlanmasını takiben ise İLERİ’ye dokunarak geçmiş konuşmalarınıza erişebilirsiniz. Medya dosyalarınızın da yüklenmeye başladığını görebilirisiniz
*Eğer Google Drive üzerinde herhangi bir yedekleme gerçekleştirmediyseniz, Whatsapp bunu yerel yedekleme ile yapabilir. Telefonunuzun hafızasında yer alan verileri kullanarak silinen whatsapp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz.
-Bunu gerçekleştirmek için önce bir dosya yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız var. İndirin ve kurun.
-Dosya yöneticisini yükledikten sonra uygulamadan SDcard/Whatsapp/Databases konumuna (veya telefonunuzda hangi konumdaysa) gitmelisiniz. Verileriniz SDCard yerine Dahili Depolama veya Ana Depolama’da kayıtlı olabilir.
-Geri yükleme işleminin devamında ise yerel hafıza klasörlerinizde bulunan yedekleme dosyasını seçmeniz gerekir. msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirmelisiniz. Daha eski yedeklemeler içinse crypt9 veya crypt10 gibi protokoller incelenebilir. Crypt uzantısının numarasını değiştirmemelisiniz.
-Whatsapp’ı kaldırarak Google Play Store üzerinden tekrar yükleyin. Size geçmiş yüklemesinin yüklenip yüklenmeyeceği sorulduğunda ise GERİ YÜKLE deyin. Böylece konuşma geçmişinize tekrar ulaşabilir ve whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

2 Yorumlar

 1. Sıla

  19 Mart 2020 at 22:41

  Svglmle olan konuşmalar silindi diye çok üzülmüştm sayenizde geri aldım sağolun ^^

  Cevapla
 2. Burak

  19 Mart 2020 at 05:12

  Çok yardımı oldu bu yazının teşekkür ederim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin